BLOG

Nisan 23

Çarşamba, 05.Nisan.2023

Kalite ve Klasik Bir Arada; El Casco

1920'de kurulan ve o zaman resmi firma ismi Olave, Solozaval SRC olan ,El Casco'nun ilk ürünleri; üç farklı marka adı altında üretilen revolverlerdi; El Casco, Duque and Tejón.

Orduya yüksek kalitede silah üretmek için yola çıkan El Casco ürünleriyle büyük yankı uyandırdı ve zamanın tarihi ve reklamları, ürünlerin “ekstra” yüksek kalitede olduğunu açıkladı.

Parçaların (matkaplar, helezonlar, tornalar, freze makineleri, presler, raybalama makineleri, kopyalama makineleri, tamponlar ve elektro kaplama banyoları) üretimi ve test edilmesi için çok sayıda farklı makineye ihtiyaç duyulmuştur ve bu nedenle üretim için çok geniş bir bilgi ve beceri yelpazesine sahip olmak gereklidir.

1932 yılına gelindiğinde değişen ekonomik durum ve yeni bir sektör arayışı ile kırtasiye sektörüne adım atan El Casco'nun ürettiği ilk kırtasiye modeli, M-5 zımba ve M-500 otomatik numaralandırma makinesinden oluşuyordu.
Zımba tasarım teknisyenleri, “Bir zımba, tabancanın namlusunun içinden bir mermi gibi bir zımba ile hareket etmelidir” düşüncesiyle yola çıktılar

Bu ürünler, İspanya'nın her yerinde birçok kamu ve özel sektör kuruluşunun ofislerinde hızlı bir şekilde başarı elde etti.
Bu ürünlerin başarısından sonra, kalemtıraş, kağıt ağırlığı ve delgeç gibi yeni ürünler tasarlandı, bu modeller şirketin daha da hızlı genişlemesine katkı sağlamış ve her zaman ögelerin mekanik güvenilirliği esas alınmıştır.

 

 

 

1980'lerde ve 1990'larda firma iki yönde çalıştı; Şilili tasarımcı Guillermo Capdevila, kaliteli kırtasiye ve hediyelik eşya sektörüne hitap edecek, 23.4 karat altın gibi yeni yüzeyler ile mükemmel kalitede yeni ürünler üretmeye başladı.
Sonuç olarak, kuyumculuk sektöründe elde edilenlere benzer kaplama sağlayan otomatik elektro kaplama hatları ile üretim süreçleri iyileştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bugün El Casco’nun ürünleri kırk ülkede satılmakta ve dünyanın en iyi kırtasiyelerinde, üst sınıf yazı dükkanlarında ve lüks eşya distribütörlerinde bulunabilmektedir.

Pratik ve zarif ürünler, birçok farklı ülkedeki devlet başkanları ve üst düzey profesyonellerin ofislerinde yer almaktadır.
2010'un sonlarında şirket İspanyol Bask Bölgesi'ndeki Elgeta'daki en son teknolojiye sahip bir fabrikaya taşındı ve üretim süreçleri ürünlerini geliştirmek, efsanevi mekanik güvenilirliğini ve kusursuz tasarımını korumak amacıyla optimize edildi. Ürünlerin tamamı halen İspanya'da üretilmeye devam etmektedir.

El Casco ürünlerini incelemek için burayı tıklayın.

  • Bizi Takip Edin