BLOG

Şubat 21

Salı, 09.Şubat.2021

Caran d'Ache Caelograph Dolma Kalem

Caran d'Ache tarafından Cenevre fabrikalarında yaratılan, sınırlı sayıda üretilmiş Caelograph kalemi ile tanışın.

Marka tasarımcılarının hayal gücü ve markanın zanaatkarlarının teknik uzmanlıkları birleşti ve ortaya bu çok özel dolma kalem çıktı.

Caran d'Ache Caelograph Dolma Kalem, hayal gücünü ve teknik uzmanlığı gökyüzünün harikalarıyla birleştiren benzersiz bir yazı aracıdır.

Caran d'Ache Caelograph Dolma Kalem üzerinde; kuzey yarım küreden görülebilen 51 takımyıldızı ve 353 yıldızı resmedilmiştir. Özel gece mavisi Çin cilasıyla geliştirilen bu tasarım, gökyüzünün benzersiz bir haritasını içerir.

Caran d'Ache Caelograph Dolma Kalem  seçilen herhangi bir zamanda ve tarihte görülebilen yıldızları ve takımyıldızları gösteren hareketli bir gökyüzü haritasına sahiptir.!

Bir kalemin kavisli yüzeyinde, düz bir haritanın yeniden oluşturulması, önemli bir teknik zorluktur.

Caelograph Dolma Kalem  tasarlanırken Mercator Projeksiyon Yöntemi kullanıldı. Bu projeksiyon yöntemi ilk defa bir yazı gerecine uygulandı .

Peki Mercator nedir?

Mercator Projeksiyonu (kısaca) : Caran d'Ache Caelograph Dolma Kalem üzerinde ki gökyüzü haritası; ustalıkla hazırlanan halka mekanizması sayesinde, seçilen herhangi bir zamanda yıldızların konumunu belirtmek için hareketlidir.

Sabit halka ise günler ve aylar olarak işaretlenmiştir.

Halkaların konumlarını ayarlayarak, harita, gereken kesin saat ve tarihe ayarlanabilir.

Dönen yarı saydam bir kılıf, gökyüzünün görünen kısmını ortaya çıkarır, ufuk çizgisini, pusula noktalarını ve zirveyi gösterir.

Gökbilimi hayranları ve belirli bir zamanda ve yerde yıldızlara bakmak için bir an durup zaman ayıran herkes için tasarlanan Caran d'Ache Caelograph Dolma Kalem Markabana.com ’da.!

Caran d'Ache Caelograph Dolma Kalem Tanıtım Videosu

  • Bizi Takip Edin